Aktualności z 2013

2013

4xDrive wicemistrzem Polski

- 16 gru 2013

4xDrive wicemistrzem Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich!

Baja Żagań i koniec sezonu RMPST

- 17 paź 2013

Zbliża się wyjątkowy dla miłośników ekstremalnej motoryzacji weekend 25-27.10, kiedy to odbędzie się IV runda RMPST Żagań Master Race zamykająca sezon rajdów terenowych 2013 w Polsce. 4xDrive będą reprezentować 3 ekipy Nissanów Navara, w tym Robert & Dominik, Łukasz & Łukasz oraz Tomek z Remkiem oraz Sławek Wasiak i Marcin Grydziuszko Mitsubishi Pajero T1.
Żagański poligon czeka na zawodników i iście ekstremalne przeżycia jakie na pewno dostarczy wydarzenie o takim znaczeniu w skali sezonu. Tymczasem zespół 4xDrive wykorzystuje ostatnie dni, by należycie przygotować się do nadciągającego rajdu. Wystartują trzy Nissany Navara klasy T2 kierowane przez załogi Robert Kufel/Dominik Samosiuk (niebieska), Łukasz Lechowicz/Łukasz Sołecki (czerwona) oraz Tomasz Piec/Remigiusz Klein (zielona). Zawodnicy mają nadzieję, że znane im tereny żagańskiego poligonu będą sprzyjać rywalizacji na wysokim poziomie i pomogą załogom powalczyć o dobre pozycje w rankingu generalnym. Jak twierdzą Tomasz Piec i Robert Kufel, zarówno znajome miejsca zawodów, jak i fakt ściągania się ze znakomitymi załogami tegorocznej edycji RMPST są dostatecznym powodem do zadowolenia. Zajęcie wysokich pozycji jest natomiast kwestią znalezienia wspólnego języka z samochodami, dobrego przygotowania i odpowiedniego nastawienia.
Przeczytajcie co pisze o rajdzie PZM: "Dużymi krokami zbliża się ostatnia tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Żagań Master Race (pierwotnie Baja Żagań).
Żagań będzie nie tylko ostatnią ale także i decydującą rundą tegorocznych zmagań. Patrząc na aktualna klasyfikację można zauważyć, że w większości klasyfikacji do wszystkich trzech pierwszych miejsc jest ciągle kilku pretendentów."
Nie zapomnijcie o śledzeniu naszych zmagań w mediach społecznościowych!

Podsumowanie Internext Rally Vsetin 2013

- 14 paź 2013

Czas na podsumowanie 11. Internext Rally Vsetin 2013, przedostatniej rundy RMPST. Rajd został mocno zmieniony w stosunku do modelowej wersji ze względu na warunki pogodowe i nieprzewidziane wcześniej okoliczności; jeden przejazd został odwołany, dwa pozostałe mocno skrócone (całość wyniosła około 40 km). Niestety nie możemy uznać tej rundy za udaną; Robert zajął piątą lokatę, Łukasz ósmą, Tomek dziewiątą - jako 4xDrive Team zajęliśmy drugie miejsce w klasie T2. Czekamy na październikowe wyścigi w Żaganiu, w których będzie więcej wyzwań, a już na pewno więcej kilometrów do pokonania.
O rajdzie przeczytacie także w serwisie Terenowo.pl

Internext Rally Vsetin

- 12 wrz 2013

Już za 7 dni spotkamy się w Czechach podczas 11. Internext Rally Vsetin. Ekipa 4xDRIVE stawi się w mocnym Navarowym składzie :) Nie zapomnijcie śledzić naszych relacji na http://www.facebook.com/4xdrive.
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1416003338612749/

Pierwsze sukcesy Navary T2...

- 12 wrz 2013

Nissany Navara T2 zespołu 4xDrive, które zadebiutowały przed wakacjami, świętują już pierwsze sukcesy. Na zakończonym Baja Poland 2013 wywalczyły m.in. 1. miejsce w klasie T2 w CEZ i w RMPST oraz 2. miejsce w klasyfikacji zespołów sponsorskich.
http://www.terenowo.pl/newsy/2632-pierwsze-sukcesy-navary-t2-4xdrive-colin-i-lopez-na-podium-baja-poland-2013-grupy-t2.html

Kozakiewicz/Klein na podium rajdu Transgothica

- 11 wrz 2013

Jacek Kozakiewicz / Remek Klein - 2 miejsce w klasie OPEN, 2 miejsce w grupie oraz 2 miejsce w generalce. Paweł Kado / Wiesiu Wójcik - 5 miejsce w grupie OPEN, 4 miejsce w grupie, 7 miejsce w generalce. Załogi Robert Kufel / Dominik Samosiuk oraz Piotrek Krauschar / Daniel Burzyński pomimo szans na wysokie pozycje w stawce musieli przerwać rajd ze względu problemy techniczne aut.

Baja Challenge & Transgothica 2013

- 8 wrz 2013

Relację z Baja Challenge & Transgothica, w którym startuje Robert Kufel/Dominik Samosiuk (Nissan Navara Blue/ kl. Seria), Jacek Kozakiewicz/Remek Klein (GRat2/ kl. Open) oraz Piotrek Krauschar/Daniel Burzyński (Nissan Navara Yellow/ kl. Seria), znajdziecie na naszym fanpage'u na FB oraz na Instagramie.
Pozdrawiamy z Baja Challenge & Transgothica 2013.

Baja Poland: Kuba "Colin" Brzeziński i Daniel Dymurski wygrywają klasyfikację T2 CEZ!

- 1 wrz 2013

Baja Poland to kolejny test dla naszego zespołu. Tym razem do Roberta Kufla, Dominika Samosiuka, Łukasza Lechowicza, Łukasza Soleckiego, Tomka Pieca i Remka Kleina, dołączyli Kuba "Colin" Breziński z Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomka Kuchara oraz Daniel Dymurski, rajdowy pilot wspomnianego już Tomka Kuchara oraz Jacek Kozakiewicz z Markiem Sierakiem startujący GRatem2.
Baja Poland to także test dla naszego Nissana Navary Yellow, którym wspomniani - Colin i Daniel zajęli 1 miejsce w klasie T2 CEZ. Nasz zespół zajął także 2 miejsce w klasyfikacji zespołów sponsorskich tuż za Orlen Team.

WYNIKI 4xDRIVE:
2 miejsce w klasyfikacji zespołów sponsorskich tuż za Orlen Team (Adam Małysz & Rafał Marton, Jacek Dąbrowski & Jacek Czachor), a przed G1 Racing.
1 miejsce CEZ i w Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w klasyfikacji T2 - Kuba "Colin" Brzeziński / Daniel "Lopez" Dymurski
4 miejsce Pucharu Świata Cross-Country T2 FIA - Tomasz Piec / Remigiusz Klein, Nissan Navara Red T2
5 miejsce Pucharu Świata Cross-Country T2 FIA - Łukasz Lechowicz / Łukasz Solecki, Nissan Navara Red T2

4xDRIVE na Drawsku Pomorskim

- 31 sie 2013

W tegorocznym Rajdzie Baja Poland wystartowaliśmy aż z 6 samochodami!
Klasa T1
1. Sławomir Wasiak / Marcin Grydziuszko / Mitsubishi Pajero

Klasa T2
1. Robert Kufel / Dominik Samosiuk / Nissan Navara Blue
2. Łukasz Lechowicz / Łukasz Solecki / Nissan Navara Red
3. Tomasz Piec / Remigiusz Klein / Nissan Navara Green
4. Jakub Colin Burzyński / Daniel Dymurski / Nissan Navara Yellow

Klasa Open
1. Jacek Kozakiewicz / Marek Siarek / GRat2

Naszą relację możecie śledzić na naszej stronie, w tym w często aktualizowanych galeriach foto: http://www.4xdrive.com/gallery/baja-poland-2013/ (Prolog) http://www.4xdrive.com/gallery/baja-poland-2013-drawsko-pomorskie/ (Drawsko Pomorskie),
na Facebooku http://www.facebook.com/4xDRIVE
na Instagramie http://www.instagram.com/4xDRIVE
oraz na Twitterze http://www.twitter.com/4xdriveteam

Relacja online na stronie Baja Poland http://wwww.bajapoland.pl

4xDRIVE Team po Baja Carpathia 2013

- 9 lip 2013

Baja Carpathia już dawno za nami, zawodnicy przygotowują się już do kolejnych imprez Cross-Country. Jednak emocje jeszcze nie opadły, przeczytajcie wypowiedzi zawodników 4xDrive i zobaczcie jak wyglądała ich Baja Carpathia.
http://turystyka4x4.pl/4xdrive-team-po-rajdzie-baja-carpathia-2013/

Puchar Polski Off-road 2013

- 30 cze 2013

Tegoroczna 13-ta edycja Pucharu Polski Off-Road.pl była wyjątkowo wymagająca. Poprzeczkę zawodów podniosły zarówno ekstremalne OSy, jak i deszczowa pogoda, która spotęgowała trudności piętrzące się przed zawodnikami. Magia pechowej 13-ki zmusiła kilka załóg do wcześniejszego zejścia z trasy, pokonując zarówno ludzi, jak i pojazdy. Do mety w limicie czasu dotarli najwytrwalsi. Tym bardziej cieszy nas fakt, że sukces załogi Kowalski/Kowalski - I miejsce w klasie Extreme - został osiągnięty za kółkiem GRata, dzieła naszego warsztatu. Foto: www.bushtaxi.pl

Upał, piach, woda i błoto

- 26 cze 2013

Adam Małysz i Rafał Marton wygrali rozgrywaną w okolicach Stalowej Woli Baja Carpathie, pierwszą rundę Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, zaliczaną także do Mistrzostw FIA Europy Centralnej, Mistrzostw Czech, Pucharu Słowacji i Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Drugie miejsce zajął Miroslav Zapletal pilotowany przez Macieja Martona, a podium uzupełnił Sławomir Wasiak z Marcinem Grydziuszko z 4XDRIVE. W kategorii T2 najlepszy okazał się Tomas Horansky, który wyprzedził Dariusza Kalisza i Mariusza Andrycha. Tuż za podium znalazł się debiutujący przedstawiciel 4XDRIVE Łukasz Lechowicz i Maciej Stańco z G1 Racing.
http://rallyonline.pl/upal-piach-woda-i-bloto_40238.html

Baja Carpathia w opinii rajdowców

- 25 cze 2013

Robert Kufel: "Pierwszy debiutancki rajd w nowych autach. Jak zawsze ogromne emocje i adrenalina pojawiły się przed startem, tym bardziej że postanowiliśmy zbudować nowy zespół, który łączy w sobie wiele "rozmaitości". Okres przedrajdowy był bardzo trudny – pracowaliśmy non stop przez 3 tygodnie, przy okazji ściągając części z całej Polski."

4xDRIVE w Baja Carpathia 2013

- 24 cze 2013

Nowy, lepszy 4xDRIVE wystartuje w Baja Carpathia 2013! Kufel/Samosiuk, Piec/Klein i Lechowicz/Solecki pojadą w klasie T2 Nissanami Navara. Wasiak/Grydziuszko wystartują w klasie T1 Mitsubishi Pajero.
http://magazyn4x4.pl/?p=1035

BAJA CARPATHIA 2013

- 19 cze 2013

Startująca Toyotą Hilux załoga Orlen Team, Adam Małysz i Rafał Marton, startuje w trzeciej eliminacji Pucharu Strefy Europy Centralnej (CEZ) – Baja Carpathia. Team 4xDRIVE, znany dotychczas z sukcesów odnoszonych w GRatach w rajdach przeprawowych, dołącza do zawodów cross- country z projektem Navara T2.

Nowy, lepszy 4xDRIVE wystartuje w Baja Carpathia 2013!

- 19 cze 2013

Robert Kufel/ Dominik SamosiukSamosiuk, Tomasz Piec/ Remigiusz Klein i Łukasz Lechowicz/ Łukasz Solecki pojadą w klasie T2 Nissanami Navara. Sławek Wasiak/ Marcin Grydziuszko wystartują w klasie T1 Mitsubishi Pajero.
Team 4xDRIVE, znany dotychczas z sukcesów odnoszonych w GRatach w rajdach przeprawowych dołącza do zawodów cross-country z projektem Navara T2. – Nie boimy się wyzwań, startowaliśmy samochodami naszej konstrukcji w takich rajdach jak: Drezno-Wrocław, Magam, Poland Trophy, Puchar Polski Off-Road.pl, Transghotica czy MT Rally – mówi Dominik Samosiuk.
Robert Kufel i Dominik Samosiuk pojadą Nissanem Navarą Blue T2. Panowie jeżdżą razem od ponad sześciu lat, Kufel jako jeden z najlepszych kierowców off-road, Samosiuk jako pilot i doskonały konstruktor popularnych GRatów, którymi wygrywali takie rajdy jak MT Rally w 2012 czy Transgothica w 2011 roku.
Tomasz Piec i Remigiusz Klein wystartują w Navarze Green. Piec przedkłada jazdę w terenie od asfaltów jeszcze z czasów eliminacji do polskich edycji Camel Trophy, po godzinach ulepsza przeprawowego Land Rovera Defendera 90evo. Organizator rajdów off-road w Portugalii (2006), Maroku (2007) czy Islandii (2007) i zawodnik rajdów cross-country "Baja Challenge" (2012) oraz "Baja Poland" (2012) w zespole "RMF4rt".
Klein pojedzie jako pilot. Doświadczony uczestnik ponad 20 rajdów cross country, zaczynał jako pilot w duecie z Marcinem Ryczkowskim wielokrotnym medalistą mistrzostw polski w RSMP. W "Baja Poland 2011" (6msc), w "Great Escape Rally 2013" (1msc). Zapalony quadowiec w "Transgothica 2012" (3msc).
Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki pojadą Navarą Red. Lechowicz od wielu lat w rajdach przeprawowych, przesiadł się z Jeepa Wranglera z silnikiem V8 HEMI i podczas "Baja Carpathia 2013" rezygnuje z przepraw na rzecz cross-country. Solecki pojedzie jako pilot. Obaj kojarzeni słusznie są z teamem Lech-Pol 4x4.
Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko jest ekipą Mitsubishi Pajero w klasie T1. Od lat jeżdżą razem, startują w cyklu Mistrzostw Polski. Najpierw jeździli Jeepem, później Nissanem Patrolem, teraz Pajero T1. Są nierozłączni, żyją tym sportem. W 1998 i '99 byli vice mistrzami Polski, w 2008 stanęli na najwyższym podium Mistrzostw Polski, a w 2011 byli drudzy w centralnej części Europy.
Robert Kufel: Zrobiliśmy krok do przodu, chcemy spróbować innego charakteru off-road. Wiele sukcesów odnieśliśmy GRatami, chcemy sprawdzić się na innym poziomie rywalizacji. Dzięki projektowi Navara T2 zdobywamy także nową gałąź produkcji samochodów off-roadowych.
W tym roku nowy team 4xDRIVE pojedzie w całym cyklu Mistrzostw Polski RSMPT, m.in. w Baja Poland oraz Internext Rally Vestin.

Nowe oblicze zespołu 4xDRIVE

- 19.06.2013

Znany dotąd z licznych sukcesów w rajdach przeprawowych i maratońskich zespół 4xDRIVE podejmuje nowy wyzwanie – od tego roku będzie również rywalizował w licencjonowanych rajdach cross-country! Miejsce słynnych Gratów 2 zajmą (tymczasowo...) Nissany Navara T2. Portal Terenowo.pl był świadkiem pierwszy jazd testowych nowych rajdówek, które w walce zadebiutują już w najbliższy weekend na Baja Carpathia 2013.
http://www.terenowo.pl/newsy/2524-nowe-oblicze-zespou-4xdrive-armia-nissanow-navara-t2.html